Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Stekhuv med 3876119



*

nr 387 6119


Stekhuv med

uppläggningsfat, England, pläter, 36x15


Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 november 2005
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/11 15:27:28 1      700 kr
21/11 15:36:29 2      ledande budet*


  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver stekhuv med uppläggningsfat ädelmetall
  • 8212 BÃ¥lskÃ¥l
    + koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:33
  • 8107 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm. Vikt: ..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:43
  • 8242 Jardiniere
    nysilver, Jugend, med mässingsinsats. Längd: 48 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 8244 Jardiniere
    silver, K Anderson, 1894. Längd: 48 cm. Höjd: 15 c..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:47
  • 8018 Karaff med sil..
    1800-tal, kristall, Irland. Höjd: 17 cm, med ring ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:40
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:38




Ladda ner broschyr